Türkiye'de üretilecek yerli otomobil ve elektrikli otomobiller

Chevrolet VOLT Hybrid Elektrikli Otomobil İkinci Yılını Kutluyor

Bu yıl yeniden tasarlanan Chevrolet VOLT Hybrid Elektrikli Otomobil üretiminin ikinci yılını kutluyor ancak geçen yılın modeli yalnızca sınırlı bir şekilde mevcuttu.

Chevrolet VOLT Hybrid
0 272

Bu yıl yeniden tasarlanan Chevrolet VOLT Hybrid Elektrikli Otomobil üretiminin ikinci yılını kutluyor. Geçen yıl VOLT sınırlı bir satışa sahipti. Bu nedenle birçok alışveriş yapan kişi, ikinci nesil Chevrolet VOLT‘un içerdiği değişikliklerin farkında olmayabilir.

Bir şeyin yanında, eski Volt’un konsept otomobil şeklinden çıkan daha geleneksel stil ve iç tasarımla birlikte yeni bir gövde yapısı var. Yüzey altında, gözden geçirilmiş bir plug-in hibrid güç aktarma organı, tüm elektrik aralığında kayda değer bir artış sağlar (orijinal Volt sadece yaklaşık 62 km ilerleyebilirdi). 2017 Chevrolet Volt Hybrid‘in daha sessiz olan 1,5 litrelik benzinli motor / jeneratör artık ekstra yakıt gerektirmiyor ve pil takımı tükendiğinde birleştirilmiş 42 mpg’lik bir EPA derecesine ulaşıyor.

Çoğu plug-in hibridleri modellere nazaran yaklaşık 10 ila 20 mil daha fazla elektrik mesafesi sunuyor, ancak Chevrolet Volt Hybrid sizi bir hafta benzin istasyonundan uzak tutabilir. Bir hafta yetecek yeterli pil gücüne sahiptir. Öte yandan tamamen benzinli motorlar sizi her zaman hazır hale getirir ve dolumlar arasında 650 km’den fazla süre olduğu için aylarca istasyona uğramazsınız. Chevrolet Volt Hybrid hiç gaz kullanmadan rahatça yola çıkablir.. Bir hafta sonu kaçamağında  tam şarjla hiçbir şarj istasyonu aramaya gerek kalmadan, sadece ekstra gaz-elektrik gücüne güvenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir...
1 7

Ortalama 149 beygir gücü ile 2017 Chevrolet Volt yakıt verimliliği açısından kabul edilebilir. Birleşik gaz ve elektrik verimliliği galon başına 62km EPA derecelendirmesi yapıyor.

2017 Chevrolet Volt, LT ve Premier kaplamalarında sunulan beş kişilik, plug-in hibrid bir hatchback sedan . Her ikisi de, ikiz elektrik motorlarından (149 toplam beygir gücü), 1.5-litrelik bir benzinli motor / jeneratörden ve 18.4-kWh lityum-iyon pil takımından oluşan plug-in hibrid sistemi ile birlikte geliyor. Yeniden şarj etmek için fişini takmanız gerekir, ancak pil paketi de gaz motoru / jeneratörü ve şebeke geri besleme frenlemesinden hareket halindeyken kısmen şarj edilebilir. Premier daha lüks ve daha isteğe bağlı gelişmiş sürücü güvenliği yardımcılarına erişim sağlarken, Chevrolet LT oldukça iyi donanıma sahip.

2017 Chevrolet Volt Hybrid Kullanıcı Yorumları için Tıklayın:

Chevrolet Volt Satış Fiyatı:  $34,095

2017 Chevrolet Volt Özellikleri

Tip HEV
Elektrik menzili 53 Miles / 85 Kms
Toplam menzil 420 Miles / 375 Kms
Şarj Süresi 4.5 Saat (Düzey 2)
Elektrik motoru 111 kW
Akü Kapasitesi 18.4 kWh
En yüksek hız 102 Mph / 164 Km / h
Garanti 3 Yıl / 36.000 Mil veya 60.000 Kms

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.