Türkiye'de üretilecek yerli otomobil ve elektrikli otomobiller

Citroen C-ZERO Yüzde Yüz Elektrikli Otomobil

Ultra modern Citroen C-Zero çevre dostu şaşırtıcı derecede ucuz ve kullanışlı. Ev modellerinde küçüklüğü rahatlığı ve ucuzluğuyla ön plana çıkmaktadır. 

0 324

Ultra modern Citroen C-Zero çevre dostu şaşırtıcı derecede ucuz ve kullanışlı. Ev modellerinde küçüklüğü rahatlığı ve ucuzluğuyla ön plana çıkmaktadır.

Şehir otomobilinin iç kısmı aydınlık havadar ve iyi görüş açısı sağlamaktadır. Dört yetişkin rahatlıkla oturabilir, Elektrikli motor yerleşimi sayesinde iç mekanı genişleterek 166 litrelik bir hacim ile çok geniş bir otomobil haline getirildi. Tüm Citroen C-Zero‘ların klima ile donatılmış olduğunu ve tüm kontrollerin otomobilin şarj seviyesi de dahil olmak üzere gösterge paneli ekranlarında dijital olarak düzgün bir şekilde görüntülendiğini göreceksiniz. Dış hafifçe dışbükey arka çatısı kemerli arka camları ve kısa kaputuyla, bu elektrikli otomobilin basit vücut çizgilerini netleştirerek belirgin şekilde farklı olacak şekilde tasarlandı.

Citroen C-Zero elektrikli otomobil rüzgarlı şehir caddelerinde dolaşırken,%100 elektrik motoru 49KW güç üretir bu arabaya 80mph’lik bir üst hız sağlar. 14.5KWh’lik lityum iyon aküsü, sınıfında en iyi elektrikli otomobillerden birini yaparak 150km yelpazede bir mesafe sağlayabilir.

İlginizi Çekebilir...
1 7

Citroen C-Zero %100 elektrik

Citroen C-Zero akıllı fişi ile araç hareket halindeyken kendi pilini şarj edebilir; elektrikli motoru bir jeneratör gibi yavaşlatır ve aracın kinetik enerjisini elektrik enerjisine dönüştürür.
Her Citroen C-Zero standart olarak anahtarsız başlatma / durdurma ile birlikte gelir, trafikte sıkıştığında stop eder. Bu çevik kompakt otomobil, dokuz metre uzunluğunda küçük dönen bir daireye sahip olduğu için bu sizin için bir sorun olmayabilir; bu da sıkı şehir sokaklarına esneklik kazandırır.

İNANILMAZ DERECEDE KOLAY SÜRÜLEBİLİR

  • Kolay ve sessiz – Aracınızı çalıştırmak için kontağı çevirmeniz yeterlidir.
  • Motor gürültüsü yok – sadece aracınızın gitmeye hazır olduğunu söyleyen bir bip sesi duyarsınız.
  • Çok basit – sadece bir gaz pedalına ve fren pedalına ihtiyacınız var.
    İyi aralık – istediğiniz enerjiyi ne kadar enerji kullandığınızı veya ürettiğinizi görün ve pil şarjını optimize etmek için sürüş stilinizi ayarlayın.

Elektrik motoru, 47 km / s ve 180 km / s hızlar sunarak arabaya 130 km / s’lik bir üst hız ve 130 km’den daha fazla mesafe kat ediyor. Piller, konvansiyonel bir elektrik prizine takılarak veya Citroen C-Zero elektrikli arabaya 30 dakikada% 80 şarj sağlayan hızlı şarj sistemi ile şarj edilebilir.

 

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.