Türkiye'de üretilecek yerli otomobil ve elektrikli otomobiller

Petrol Ofisi İlk Elektrikli Otomobil Şarj İstasyonunu Açtı

Petrol Ofisi üzerinde çalıştığı e-Power markasını oluşturarak elektrikli otomobil kullanıcılarını memnun edecek olan elektrikli otomobil şarj istasyonlarından ilkini Gebze yakınlarında

Petrol Ofisi e-POwer şarj istasyonları
0 173

Petrol Ofisi üzerinde çalıştığı e-Power markasını oluşturarak elektrikli otomobil kullanıcılarını memnun edecek olan elektrikli otomobil şarj istasyonlarından ilkini Gebze yakınlarında, İstanbul- İzmir Otoyolu üzerinde yer alan, Osmangazi Köprüsü girişindeki Oksijen O3 Dinlenme Tesisleri’ nin  yanında hizmete başladı.

Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper açılışta yaptığı konuşmada;

”Bugün sınırlı da olsa gelecekte sayıları hızla artacak elektrikli araçlara hizmet edecek altyapıyı bugünden hazırladıklarını belirterek  ilk e-Power şarj istasyonu halkımızın hizmetine soktuk”
dedi

e-Power’da Şarz İlk Üç Ay Ücretsiz

”Şiper, şarj istasyonlarının yaygınlaştırılmasını bugün için bir sosyal sorumluluk projesi olarak görüyoruz. Hizmete sunduğumuz  e-Power şarj istasyonu ilk üç ay boyunca elektrikli araç sahiplerine ücretsiz hizmet verecek bitiminde ise elektrik ve hizmet bedeli almaya başlayacağız. elektrikli araçlar için en çok ihtiyaç duyulan noktalarda, şehirlerarası karayollarındaki bu yıl 10 şarj istasyonunu hizmete açmayı planlıyoruz.

e-POwer şarj istasyonları 150-200’er kilometre aralıklarla kurulacak. İstanbul- Ankara ve İstanbul-İzmir güzergahlarında seyreden elektrikli araçların kesintisiz yol almasını sağlayacağız. Petrol Ofisi, elektrikli otomobil kullanıcılarının en büyük problemi kabul edilen şarj sorununu gidermek için hazır şarj ünitelerini istasyonlarına yerleştirmek yerine bu alanda kendi markasını ve modelini oluşturmayı tercih etti. Voltrun’dan danışmanlık aldı e-POwer şarj üniteleri, akaryakıt istasyonlarında ayrı bir kanopi altına yerleştirildi. Petrol Ofisi, elektrikli araç şarj sistemi konseptinin oluşturulmasında, bu alanda faaliyet gösteren Voltrun’dan sadece sistem ile ilgili danışmanlık hizmeti aldı ve e-POwer’ı tasarımından, yapısına kadar özel bir marka olarak geliştirdi ve tamamen Türkiye’de üretti” ifadelerinde bulundu

İlginizi Çekebilir...
1 7

Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper açıklamalarına devam ederek e-POwer ile bir yandan hizmet çeşitliliğini arttırırken, diğer yandan da menzillerini uzatarak elektrikli araçları bir anlamda özgür kılacaklarını ifade etti.

Şiper, “Petrol Ofisi’nin e-POwer ile birlikte geleceğe yönelik yaratmaya çalıştığı bu değer, üretilmesi planlanan milli otomobilimizin elektrikli olması nedeni ile daha özel ve daha değerli bir anlam taşıyor” ifadelerinde bulundu.

“Sadece takip etmek değil, teknolojiye ve gelişmelere katkıda bulunmayı, yenilikler getirmeyi de bir lider olarak görev ve sorumluluğumuz altında görüyoruz. Bu nedenle, Türkiye’nin bu işe kendi markasını yaratarak giren ilk akaryakıt şirketi olmamız da önemli.”açıklamalarına devam etti.

Petrol Ofisi e-POwer şarj istasyonları ile elektrikli otomobil kullanıcılarına müjdeli bir haber verirken elektrikli otomobil kullanıcılarını ve meraklılarını 2018 yılında daha büyük süprizlerin beklediği gözlerden kaçmıyor.

Petrol Ofisi e-POwer şarj istasyonları

 

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.